Opublikowane 7 kwietnia 2021

Światowy dzień Zdrowia

🌎💙Światowy Dzień Zdrowia został ustanowiony przez Światową Organizację Zdrowia (WHO) i obchodzimy go każdego roku 7 kwietnia. Jest to dzień rocznicy powstania Światowej Organizacji Zdrowia w 1948 roku. WHO zobowiązuje się do zapewnienia wszystkim i wszędzie prawa do dobrego zdrowia.

👉 Głównym przesłaniem tego święta jest zwrócenie uwagi na najważniejsze problemy zdrowotne dotyczące społeczeństw na całym świecie. W tym roku szczególnie uwidocznione przez nierówności w dostępie do opieki zdrowotnej w czasie epidemii COVID-19.
Tegoroczne hasło wzywa liderów z całego świata, aby zapewnić każdemu odpowiednie warunki do życia i pracy sprzyjających zdrowiu. Ważne jest, aby monitorować nierówności w dostępie do wysokiej jakości usług zdrowotnych, bezpiecznego środowiska, czystej wody, powietrza i żywności. Najważniejsze jest, aby chronić społeczeństwo przed chorobami i negatywnymi konsekwencjami zdrowotnymi.

🇵🇱 🧑‍⚕Dodatkowo dzisiaj w Polsce obchodzimy również Dzień Pracownika Służby Zdrowia. Biovena wszystkim lekarzom, pielęgniarkom, fizjoterapeutom oraz pozostałym pracownikom serdecznie dziękujemy za zaangażowanie i odpowiedzialność, jaką każdego dnia wykazują na rzecz naszych pacjentów.