Na czym polega

konsultacja fizjoterapeutyczna?

Indywidualna konsultacja fizjoterapeutyczna ma na celu zebranie pełnego wywiadu na temat dotychczasowych dolegliwości i niepokojących objawów u pacjenta. Terapeuta w celu diagnozy lub wykluczenia źródła jego problemów zdrowotnych, ma do dyspozycji szereg badań fizjoterapeutycznych tj.:

  • Ocena obwodów, siły mięśni i ich wytrzymałości
  • Ocena zakresu ruchu w stawach
  • Mierzenie bólu w skali VAS
  • Ocena chodu
  • Testy funkcjonalne adekwatne do dysfunkcji pacjenta
  • Ocena ruchomości i zakresu ruchu w stawach: barkowy, kolanowy, łokciowy, skokowy
  • Ocena funkcji wykonywania czynności życia codziennego (tzw. ADL)

Fizjoterapia dostosowana

do zmieniających się potrzeb

Dokumentacja medyczna z konsultacji Fizjoterapeutycznych, pozwala na cykliczną weryfikację poprawy odczuć objawów pacjenta, postępu terapii w czasie. Weryfikacja pacjenta i porównywanie jego stanu zdrowia, umożliwia modyfikację planu terapii dostosowaną do poprawiającego się stanu zdrowia.

Dbamy o to, aby pacjent prowadzony był przez jednego terapeutę, który prawidłowo może ocenić sukcesy wdrożonej terapii i w razie potrzeby odpowiednio ją zmodyfikować.

Badania diagnostyczne pomocne w rehabilitacji

Jeżeli były wykonywane badania diagnostyczne (tj. RTG, USG, Tomografia Komputerowa, Rezonans Magnetyczny), warto wziąć je ze sobą, aby Fizjoterapeuta mógł zapoznać się z ewentualnymi przeciwwskazaniami w planowaniu terapii. Najlepiej zabrać ze sobą nie tylko opis, ale również nośnik (np. CD) z nagranym badaniem.

Pacjent który odczuwa ból i nie konsultował się w zakresie objawów, uzyska szczegółowe zalecenia i pomoc w zakresie informacji o koniecznych konsultacji lekarskich lub badań. Jeżeli problem nie będzie wymagał dalszej diagnostyki, Fizjoterapeuta przejdzie do ustalenia planu leczenia.

Plan leczenia

pacjenta

Uwzględniając wszystkie elementy, Fizjoterapeuta przedstawia pacjentowi proponowany najbardziej optymalny program leczenia, wraz z doborem odpowiednich zabiegów fizykoterapii. Terapeuta poinformuje również o czasie trwania, kosztach zabiegów oraz umówi dogodne godziny zabiegów.

Cennik usług

fizjoterapeutycznych

Konsultacja fizjoterapeutyczna 15 min 60 zł

Konsultacja fizjoterapeutyczna 15 min 80 zł